MENU
Jesteś tutaj: Blog

Blog

Spokojny sen - mniej kalorii

Spokojny sen - mniej kalorii

          Gdy brakuje nam snu jesteśmy rozdrażnieni, łatwo popadamy w konflikty i nie możemy skoncentrować się na zadaniach. Ale nie wszyscy wiemy, że bywają też inne konsekwencje...

Zdrowy Sen, czyli jak obudzić się wyspanym.

Zdrowy Sen, czyli jak obudzić się wyspanym.

         Od blisko 30 lat zajmujemy się sprzedażą wysokiej jakości artykułów pościelowych. Dobrze orientujemy się, co najlepiej służy naszym klientom. Opowiemy Wam o nowoczesnej bawełnie i włóknie bambusowym, a także o kojącym działaniu wełny oraz lnu, który robi oszałamiającą karierę w ostatnim czasie. Zwrócimy uwagę na wspaniałe pościele satynowe, jerseyowe, na świetne poszwy z flaneli, a także na doskonałe adamaszki i gofrowane płótna.

Satyna Bawełniana

Satyna Bawełniana

Klient: Jaką pościel najlepiej wybrać aby była ładna i elegancka – idealna na prezent?

Zdrowy Sen: Nasi klienci chętnie wybierają pościel satynową

Księżyc, a sen

Księżyc, a sen

Średnio co miesiąc Księżyc znajduje się w tak zwanym perygeum, czyli w najbliższej odległości od naszej planety. W tym czasie Srebrny Glob może wydawać się o blisko 15 procent większy i o ponad 30 procent jaśniejszy niż w rzeczywistości. Ale wspominamy o tym zjawisku nie dla jego właściwości estetycznych, choć warto je podziwiać. Księżyc ma znaczący wpływ na życie i zachowania organizmów żywych na Ziemi.

Rola snu w życiu człowieka

Rola snu w życiu człowieka

Po co nam sen, jaką rolę pełni w życiu? Często zadajemy sobie takie pytania. Zwłaszcza gdy za oknem noc, a przed nami jeszcze wiele rzeczy do zrobienia, a następnego dnia tyle do zobaczenia i przeżycia! A może udałoby się oszukać czas właśnie kosztem snu…

Moda w sypialni

Moda w sypialni

Moda zawsze budziła zainteresowanie - bez względu na wiek, religię i pozycję społeczną. Zasadniczo wywodzi się przede wszystkim z odwiecznej potrzeby naśladowania osób lub grup społecznych, które są dla nas ważne, ale też i ludzkiej chęci przypisania do zbiorowości oraz do identyfikacji kulturowej.

Zdrowy Sen bez ALERGII

Zdrowy Sen bez ALERGII

Mnóstwo osób cierpi na alergie, czyli jest uczulonych na różne czynniki mogące wywoływać w ich organizmach stan nadmiernego reagowania, czyli swoistą nadwrażliwość. Jest to, krótko mówiąc, nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego człowieka. Takim bodźcem, czyli alergenem, może być każda substancja, z którą mamy kontakt. I nikt nie wie dlaczego jedna osoba jest na nią uczulona, a pozostałe nie! U osoby uczulonej na dany alergen dochodzi do szeregu objawów chorobowych. Niektóre z nich są mniej, inne bardziej groźne. Ale każda niezwykle uciążliwa. Najczęstsze objawy to różnorakie katary, łzawienie oczu, trudności w oddychaniu, napady kaszlu, duszności, obrzęki skóry, wypieki, swędzenia.

Ratunek dla bolącego kręgosłupa

Ratunek dla bolącego kręgosłupa

Wielu z nas narzeka na bóle szyjnego odcinka kręgosłupa. Objawiają się one m.in., kłopotami ze snem czy drętwieniem kończyn.  Przyczyny tego stanu rzeczy znamy doskonale – długotrwała jazda samochodem, siedzenie przy komputerze, ale też przewlekły stres i brak ruchu. FORMOSA to nowa, dobrze wyprofilowana poduszka - lekka i wytrzymała, która zapewni doskonałe podparcie szyi w czasie snu. Dodatkowo, doskonale przepuszczając powietrze, pozwala ciału oddychać i zachowuje dobrą temperaturę podczas snu. Jeśli okaże się, że jest ona dla nas za wysoka lub za niska, możemy regulować jej grubość poprzez wyjęcie jednego płata ze środka. Jednocześnie, to produkt przeznaczony dla alergików, bo jego wypełnienie nie pozwala na rozwój roztoczy.

Nowy Rok 2018!

Nowy Rok 2018!

Zbliża się nowy rok, a wraz z nim pojawią się pierwsze postanowienia noworoczne.

W ten szczególny czas warto pomyśleć o zdrowiu naszym i naszych bliskich. 

Jest to dobra okazja aby podarować dobrej jakości kołdrę, poduszkę, czy pościel by cieszyć się zdrowym snem przez cały nadchodzący rok.

Życzymy Państwu aby postanowienia noworoczne nie były tylko niespełnionymi marzeniami. Aby udało się Państwu w kolejnym roku znaleźć czas dla siebie i swoich bliskich.

Drzemka to też sen!

Drzemka to też sen!

Zimą u wielu z nas pojawia się stan przygnębienia, rozdrażnienia oraz senności. Zwiększa się nam potrzeba odpoczynku i snu. Możliwe, że jest to naturalna forma zwolnienia organizmu i swoisty wypoczynek po aktywnym lecie, a może to reakcja na niedobór światła słonecznego.

Można wyliczyć wiele przyczyn tego stanu rzeczy, ale jak sobie radzić w tym okresie aby organizm prawidłowo funkcjonował? Jest na to mnóstwo sposobów. Jedni zwiększają ilość aktywności fizycznej, nabierając energii oraz zwiększając tym samym produkcję hormonów, które podkręcają metabolizm. Inni spożywają spore ilości pomidorów, oliwy, ryb, oraz produktów, które zawierają potrzebne nam do życia witaminy i aminokwasy. Są też tacy, którzy energii szukają w kawie lub zielonej herbacie.

Następna strona