MENU
Jesteś tutaj: Blog

Blog

Bruksizm

Bruksizm

Jeśli w ciągu dnia zdarzy się, że gwałtownie zaciśniemy szczęki, mocno zazgrzytamy zębami lub wykrzywimy w grymasie twarz, to prawie zawsze mamy do czynienia ze spontaniczną reakcją naszego ciała na nagły uraz lub utratę równowagi. Oczywiście, zdarzają się też inne przyczyny, jak choćby ból zębów i tylko stomatolog oceni, czy to jednorazowe cierpienie, czy też problem poważniejszy, bo odruchowe zaciskanie zębów może mieć długotrwałe uwarunkowania, np. nieprawidłowy zgryz. Ale bywa, że taka wyrazista reakcja jest elementem naszych świadomych relacji z naszym otoczeniem, któremu w ten sposób komunikujemy swoją złość – a nawet gotowość do konfrontacji.

Alkohol, a sen

Alkohol, a sen

Istnieje wiele mitów dotyczących kłopotów z zasypianiem. Jednym z nich jest przekonanie, że jeśli zawiodą nas wypróbowane sposoby, w tym lekarstwa nasenne, to zawsze możemy liczyć na dobroczynny kieliszek wina lub koniaku.

Drzemka w pracy

Drzemka w pracy

Pisaliśmy jakiś czas temu o nowych standardach organizacji pracy, jakie wdrażane są w wielu przodujących firmach świata. Jednym z takich rozwiązań, które od kilkunastu miesięcy święci triumfy w światowym centrum innowacji, czyli w amerykańskiej Dolinie Krzemowej – stało się tam nawet swoistą modą - jest zachęcanie pracowników do robienia przerwy – nawet godzinnej – w trakcie normalnego dnia pracy i poświęcenie tego czasu na medytację. Firmy przeznaczają na ten cel osobne pomieszczenia i tworzą specjalne warunki, np. zaciemnione i wyciszone pokoje dla tych osób, które zechcą podjąć tą formę aktywności. Skąd wzięło się zainteresowanie metodami Dalekiego Wschodu i  jakie są oczekiwania amerykańskich pracodawców wobec takich technik? Ciekawych odsyłamy do wcześniejszego artykułu.

Makrobiota, czyli zdrowe jelita i sen

Makrobiota, czyli zdrowe jelita i sen

Umiemy wyliczyć szereg czynników, które wypływają na jakość naszego snu, ale nie przychodzi nam do głowy, że jednym z nich może być flora bakteryjna, która znajduje się w naszych jelitach.

Medytacja

Medytacja

W ostatnich latach oszałamiającą karierę robi medytacja. W wielu światowych korporacjach (w Dolinie Krzemowej to standard) organizuje się specjalne pokoje i zachęca pracowników, żeby codziennie – w trakcie pracy - odbywali kilkudziesięciominutowe seanse medytacyjne. Wskazuje się przy tym na osobiste pożytki medytującego, ale podkreśla też wymierne korzyści, jakie dzięki takiej aktywności może osiągnąć firma.

Modne wzory – szkocka krata

Modne wzory – szkocka krata

Zdarza się w długie, zimowe popołudnia, że siadamy w fotelu, otulamy wełnianym kocem i zapadamy w kilkudziesięciominutową drzemkę. Nie myślimy, skąd wzięło się to ciepłe okrycie oraz jakie było jego pierwotne zastosowanie. A jest to bardzo ciekawa historia, zwłaszcza gdy chodzi o wzornictwo tego produktu – czyli o szkocką kratę.

Drzemka to też sen!

Drzemka to też sen!

Zimą u wielu z nas pojawia się stan przygnębienia, rozdrażnienia oraz senności. Zwiększa się nam potrzeba odpoczynku i snu. Możliwe, że jest to naturalna forma zwolnienia organizmu i swoisty wypoczynek po aktywnym lecie, a może to reakcja na niedobór światła słonecznego.

Można wyliczyć wiele przyczyn tego stanu rzeczy, ale jak sobie radzić w tym okresie aby organizm prawidłowo funkcjonował? Jest na to mnóstwo sposobów. Jedni zwiększają ilość aktywności fizycznej, nabierając energii oraz zwiększając tym samym produkcję hormonów, które podkręcają metabolizm. Inni spożywają spore ilości pomidorów, oliwy, ryb, oraz produktów, które zawierają potrzebne nam do życia witaminy i aminokwasy. Są też tacy, którzy energii szukają w kawie lub zielonej herbacie.

Nowy Rok 2018!

Nowy Rok 2018!

Zbliża się nowy rok, a wraz z nim pojawią się pierwsze postanowienia noworoczne.

W ten szczególny czas warto pomyśleć o zdrowiu naszym i naszych bliskich. 

Jest to dobra okazja aby podarować dobrej jakości kołdrę, poduszkę, czy pościel by cieszyć się zdrowym snem przez cały nadchodzący rok.

Życzymy Państwu aby postanowienia noworoczne nie były tylko niespełnionymi marzeniami. Aby udało się Państwu w kolejnym roku znaleźć czas dla siebie i swoich bliskich.

Ratunek dla bolącego kręgosłupa

Ratunek dla bolącego kręgosłupa

Wielu z nas narzeka na bóle szyjnego odcinka kręgosłupa. Objawiają się one m.in., kłopotami ze snem czy drętwieniem kończyn.  Przyczyny tego stanu rzeczy znamy doskonale – długotrwała jazda samochodem, siedzenie przy komputerze, ale też przewlekły stres i brak ruchu. FORMOSA to nowa, dobrze wyprofilowana poduszka - lekka i wytrzymała, która zapewni doskonałe podparcie szyi w czasie snu. Dodatkowo, doskonale przepuszczając powietrze, pozwala ciału oddychać i zachowuje dobrą temperaturę podczas snu. Jeśli okaże się, że jest ona dla nas za wysoka lub za niska, możemy regulować jej grubość poprzez wyjęcie jednego płata ze środka. Jednocześnie, to produkt przeznaczony dla alergików, bo jego wypełnienie nie pozwala na rozwój roztoczy.

Zdrowy Sen bez ALERGII

Zdrowy Sen bez ALERGII

Mnóstwo osób cierpi na alergie, czyli jest uczulonych na różne czynniki mogące wywoływać w ich organizmach stan nadmiernego reagowania, czyli swoistą nadwrażliwość. Jest to, krótko mówiąc, nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego człowieka. Takim bodźcem, czyli alergenem, może być każda substancja, z którą mamy kontakt. I nikt nie wie dlaczego jedna osoba jest na nią uczulona, a pozostałe nie! U osoby uczulonej na dany alergen dochodzi do szeregu objawów chorobowych. Niektóre z nich są mniej, inne bardziej groźne. Ale każda niezwykle uciążliwa. Najczęstsze objawy to różnorakie katary, łzawienie oczu, trudności w oddychaniu, napady kaszlu, duszności, obrzęki skóry, wypieki, swędzenia.

Następna strona