MENU
Jesteś tutaj: Koce KOC z wełny ALPAKI 160x200 cm

KOC z wełny ALPAKI 160x200 cm

Producent:
Tkanina: wełna
Rozmiar: 160x200cm
Gramatura: 540 g/m2

Przepraszamy, ale ten produkt jest teraz niedostępny. Skontaktuj się z nami i zapytaj, kiedy się pojawi.

  • Opis
  • Zapytaj o produkt

Opis

Tkanina: wełna alpaki, wełna merynosów australijskich

Rozmiar: 160x200 cm (+- 5 cm)

Gramatura: 540g/m2

Opis: alpaka, zamieszkuje górskie tereny peruwiańskich Andów. Jej futro od wieków służyło tamtejszym mieszkańcom jako ciepłe, wytrzymałe okrycie o licznych walorach zdrowotnych. Dzisiaj alpaki hoduje się na całym świecie, głównie, dla ich wspaniałego futra. Popularność sprowadziła je również do Polski, gdzie zamieszkują liczne fermy. Wełna alpaki występuje w ponad 20 naturalnych odcieniach – od bieli przez szarość aż do ciemnego brązu, dzięki czemu wytwarzane z niej produkty nie muszą być poddawane dodatkowemu barwieniu a co za tym idzie są w 100% ekologiczne. Produkty z wełny alpaki wyróżniają się miękkością, lekkością, eleganckim połyskiem, wytrzymałością na czynniki zewnętrzne jak ścieranie i rozciąganie, bardzo wysoką termoizolacyjnością a zarazem równomiernym ogrzewaniem ciała i odprowadzaniem wilgoci. Wyroby z wełny alpaki posiadają liczne walory prozdrowotne a zawarta w nich lanolina pielęgnuje skórę i łagodzi podrażnienia. Wełna alpaki jest cenionym dobrem luksusowym wykorzystywanym m. in. do produkcji drogich garniturów, wytrzymałego sprzętu outdoorowego czy znakomitych wyrobów pościelowych najwyższej jakości.

Materiał zewnętrzny: koc został wykonany z wełny alpaki oraz wełny merynosa australijskiego. Jest bardzo miękki, sprężysty i puszysty a co najważniejsze - nie gryzie, zapewniając najwyższy komfort użytkowania. Naturalne włókno pozyskiwane z runa merynosów a przede wszystkim alpak, jest hipoalergiczne, czyli nie zawiera alergenów i blokuje rozwój roztoczy. Wełna Alpaki wyróżnia się ponadprzeciętną, nawet do 5 razy wyższą termoizolacyjnością niż wełna owcza. Produkty z wełny alpaki i merynosa australijskiego posiadają również dodatkowe właściwości sprzyjające odstresowaniu i zdrowiu: delikatnie masują skórę, dzięki czemu uspokajają i uwalniają od stresu, przyspieszają krążenie krwi, oraz leczą bóle reumatyczne kręgosłupa. Są bardzo ciepłe, ale przewiewne - ciało nie poci się pod kocem z alpaki. Dzięki swoim właściwością koc z wełny alpaki zaliczany jest do produktów rehabilitacyjnych. Do niewątpliwych zalet wyrobów z wełny alpaki, należy również zaliczyć ich wysoką odporność na czynniki zewnętrzne głównie rozciąganie i ścieranie a właściwie użytkowana i pielęgnowana pozwoli nam cieszyć się z jej unikatowych właściwości przez długie lata.

Certyfikaty: koc oznaczony prestiżowym znakiem "Woolmark", który Światowy Sekretariat Wełny nadaje produktom zrobionym tylko z najlepszych składników. Posiada szereg wyróżnień m. in. wielokrotnie przyznawane Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich, w tym Wielki Złoty Medal – najlepszemu z najlepszych za produkty o światowych standardach; Godło „ Teraz Polska”, „Eko Laur Konsumenta” oraz certyfikaty zdrowotne Ministerstwa Zdrowia i Specjalistycznych Klinik Uniwersyteckich: „Przyjazny dla Człowieka”, „Bezpieczny dla Dziecka”

Pielęgnacja: koc można prać ręczne w temperaturze 30 C. Należy używać łagodnych środków piorących z dodatkiem lanoliny, przeznaczonych do pielęgnacji wełen. Nie wirować, ani chlorować. Suszyć w sposób naturalny

Wykończenie: aksamitna lamówka

Opakowanie: elegancka walizka foliowa zamykana na zamek błyskawiczny

Zapytaj o produkt

Nasi klienci kupili także