MENU
Jesteś tutaj: Blog Pomysł na prezent - co kupić na gwiazdkę 2019?

Pomysł na prezent - co kupić na gwiazdkę 2019?

Święta coraz bliżej, więc częściej zastanawiamy się nad prezentami świątecznymi. Jak wybrać coś, co będzie przydatne, praktyczne, piękne, nie zrujnuje naszego budżetu, a jednocześnie pokaże naszym bliskim, jak nam na nich zależy. Idealnym rozwiązaniem jest zakup prezentu dla pary. Dzięki temu kupujemy jeden porządny prezent, zamiast dwóch mniejszych. Może być to podarek dla młodego małżeństwa, naszych przyjaciół, mamy i taty lub babci i dziadka.

Wyposażenie kuchenne

Jeżeli obydwie osoby w naszej parze lubią gotować to idealnym prezentem może być wyposażenie kuchenne. Możemy zdecydować się na elegancki piec do pizzy, garnki, patelnie lub zestaw do robienia sushi. Opcji jest naprawdę wiele. Musimy jednak wiedzieć co lubią jeść nasi bliscy oraz jakie wyposażenie kuchenne już posiadają. Pamiętajmy również, by nie kupować wyposażenia kuchennego, jeżeli nikt z pary nie lubi gotować.

Prezent – doświadczenie

Świetnym prezentem dla par są doświadczenia. Może być to voucher do SPA, dwa bilety do kina lub masaż. Tutaj mamy naprawdę szeroką elastyczność cenową – zawsze znajdziemy coś, co zmieści się w naszym budżecie. Nie musimy się też martwić tym, że kupimy coś, co nasi bliscy już mają. Na masaż czy do kina zawsze można pójść ponownie.

Wybierając taki prezent zawsze zastanówmy się, co sprawi przyjemność obydwu osobom. Czy lubią oni chodzić do kina? Czy z przyjemnością pójdą na degustację win lub kurs taneczny? Pamiętajmy, że prezent ma im sprawić przyjemność. Dodatkowo zawsze zadbajmy o to, aby nasz voucher miał odpowiednio długi czas realizacji. Muszą oni w końcu wygospodarować czas, na jego realizację a końcówka roku jest dla wszystkich niezwykle intensywna.

Nowa pościel

Jeżeli nie mamy pomysłu na prezent dla pary to wysokiej jakości, piękna pościel będzie idealnym rozwiązaniem. Przede wszystkim każdy z nas powinien mieć kilka kompletów pościeli na zmianę. Z jednej strony, kiedy jeden komplet idzie do prania, innego używamy. Kiedy mamy gości musimy oblec jeszcze więcej zestawów. Pamiętajmy też, że specjaliści rekomendują, aby prać pościel raz na tydzień ze względów higienicznych. Jeżeli nie mamy czasu wyprać jej od razu po zmianie powłoczek, to warto mieć kilka dodatkowych zestawów. Co więcej pościel to element, który się zużywa i przyda się w każdym domu.

Jednak jeszcze ważniejsze jest to, że pościel pokazuje naszą troskę o bliskich i każdemu może sprawić przyjemność. Śpiąc spędzamy około 1/3 życia. Zasługujemy w tym czasie na odrobinę luksusu. Wysokiej jakości pościel z bawełny satynowej poprawi komfort snu osób, które obdarujemy. Przyjemna i gładka tkanina umili nam czas spędzony w łóżku, bawełna będzie odprowadzać wilgoć od skóry i sprawi, że będzie nam ciepło zimą oraz chłodniej latem. Co więcej pościel z bawełny satynowej jest piękna i pozwala naszemu ciału oddychać.

Poduszki i kołdry

Wspaniałym prezentem dla pary jest też zestaw dwóch poduszek lub kołdra. Wysokiej jakości kołdra z puchu to naprawdę prezent na lata. Jest ona ciepła, ale nie musimy się martwić, że przegrzejemy się latem. Ze względu na to, że puch jest naturalnym materiałem, który pozwala naszemu ciału oddychać, to zimą będzie utrzymywać ciepło, a latem nie pozwoli nam się przegrzać. Dobra kołdra zasadniczo wypływa na jakość naszego snu, ale musimy być przygotowani, że nie jest to najtańszy prezent. Pamiętajmy też o dobraniu jej wielkości do rozmiarów łóżka naszych bliskich.

Wbrew pozorom nieco tańszym prezentem, a również niezwykle udanym, są poduszki profilowane. Pomagają nam one rozluźnić nasz kręgosłup zapewniając odpowiednie podparcie dla odcinka szyjnego. Dzięki temu nasza głowa nie jest ani zbyt wysoko, ani za nisko, mięśnie nie są napięte i mogą się regenerować przez całą noc. Zła poduszka może powodować bóle pleców, głowy i sztywność mięśni. Jeżeli nasi bliscy mają takie problemy to docenią taki prezent. Jeżeli ich nie mają, to takie poduszki poprawią jakość snu każdego. To naprawdę idealny prezent.