MENU
Jesteś tutaj: Blog Kołdra z sierści wielbłąda - wyjątkowy komfort i wygoda

Kołdra z sierści wielbłąda - wyjątkowy komfort i wygoda

O higienie snu słyszymy coraz częściej. Również o tym, że to jak wypoczywamy, ma bezpośredni wpływ na nasze życie i sukcesy, które odnosimy. Dlatego warto przy kompletowaniu wyposażenia swojej sypialni zadbać nie tylko o odpowiedni dobór poszewek i prześcieradeł, ale również o dobrej jakości kołdrę.

Wybór odpowiedniej kołdry jest trudny ze względu na szeroką ofertę producentów pościeli. Głównie przez stosunkowo niską cenę konsumenci decydowali się na kołdry z pierza lub przeciwalergiczne zapominając, że na rynku można znaleźć produkty naturalne. Warto sprawdzić czy podczas snu nie lepsza będzie kołdra z wełny alpaki albo sierści wielbłąda. Wybierając odpowiednią kołdrę zapewniamy sobie większy komfort i wygodę podczas nocnego odpoczynku.

Kołdra z sierści wielbłąda – dlaczego jest tak popularna?

Kołdra z sierści wielbłąda zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku zaczęła być popularna już wiele lat temu. Nie tylko ze względu na to, że produkuje się ją z sierści zwierzęcia, ale przede wszystkim dla jej niepowtarzalnych zalet. Dodatkowo bardzo szybko została określona mianem kołdry luksusowej, a w połączeniu ze średnią ceną sprawiła, że na jej zakup decydowały się różnie sytuowane osoby. Dodatkowo fakt, ze wełna wielbłądzia jest niezwykle odporna na różne uszkodzenia mechaniczne, pozwala konsumentom cieszyć się nią przez wiele lat, w każdym sezonie.

Jednocześnie wełna wielbłądzia jest jedną z najbardziej trwałych wełn na świecie. Jest miękka, ale dzięki specjalnym splotom – gruba i porządnie wykonana. Jej cechą charakterystyczną jest fakt, że wyróżnia się podwójnym efektem włosia, dając efekt podwójnej warstwy.

Kołdra z wielbłąda dostępna jest już za 520 zł pod adresem:
https://wszystkodospania.pl/s,147,koldra_z_wielblada.html

Zalety kołdry z sierści wielbłąda

Z racji tego, że wielbłądy żyją w trudnych warunkach, wykształciły sierść, która pozwala im przetrwać zarówno wysokie temperatury, jak i niskie. Dlatego z kołdry z naturalnej sierści można stosować latem i zimą – nie tylko grzeją, ale także są przewiewne, więc skóra pod nią się nie poci. Sprężyste i mocno skręcone włosie zapewnia idealne warunki termoizolacyjne sprawiając, że każdy kto kiedykolwiek spał pod kołdrą z sierści wielbłąda nie będzie chciał już żadnej innej.

Zaletą kołdry z sierści wielbłąda jest fakt, że nie odgniata się, a jednocześnie nie chłonie zapachów. Stąd też nie trzeba się martwić jej częstym czyszczeniem. Tę kołdrę charakteryzują także jej właściwości zdrowotne – naturalne włókno świetnie wpływa na reumatyczne bóle stawów, kości i kręgosłupa, a także pomaga szybciej zregenerować miejsce stłuczenia mięśni. Miłośnicy kołdry z wełną chwalą ją również za właściwości odprężające oraz szybsze niwelowanie bólów głowy. Nic w tym dziwnego – charakterystyczne skręty wełny doskonale masują ciało, relaksując je.

Kołdra z sierści wielbłąda z pewnością sprawdzi się osobom, które są uczulone na pierze albo inne rodzaje wełn. Wielbłądzia jest hipoalergiczna. Z racji tego, że wełna jest pokryta bawełnianą powłoką – nie drapie ani nie gryzie skóry.

Czy kołdra z sierści wielbłąda jest droga?

Wbrew pozorom kołdra z sierści wielbłąda nie jest droga. Wręcz przeciwnie – w porównaniu do kołdry wykonanej z kaszmiru jej cena jest stosunkowo niska. Zwłaszcza, że zalety kołdry z sierści wielbłąda są niemal takie same jak kołder wykonanych z innej wełny.

Sierść wielbłąda nie jest tak trudno dostępna, więc jednocześnie jej cena będzie dużo niższa. Średnio za dobrej jakości kołdrę należy zapłacić około 500 złotych. W cenie zawiera się jednak bawełniane obszycie, które nawet z upływem wielu lat nie niszczeje. Zatem kupno kołdry z sierści wielbłąda to inwestycja, która zwróci się w bardzo krótkim czasie.

Dlaczego warto zdecydować się na kołdrę z sierści wielbłąda?

Planując zakup nowej kołdry warto zdecydować się na tę wykonaną z sierści wielbłąda. Nie tylko jest atrakcyjna pod względem cenowym i wizualnym, ale przede wszystkim jest to kołdra całoroczna. Bez problemu można spać pod nią w nawet największe upały bez ryzyka, że ciało będzie się przegrzewać lub pocić. Dodatkowo kołdra z sierści wielbłąda jest wielofunkcyjna i z pewnością będzie doskonale służyła przez wiele lat.