MENU
Jesteś tutaj: Blog Kołdra z wełny alpaki - przestaw się na zdrowy sen i dobrze rozpocznij nowy rok!

Kołdra z wełny alpaki - przestaw się na zdrowy sen i dobrze rozpocznij nowy rok!

Współcześnie żyjemy szybko i mocno, nie zwracając uwagi na coś takiego jak dobry sen i wartościowy odpoczynek. Wbrew pozorom sen znakomicie wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie oraz odnoszone sukcesy zawodowe. Dlatego warto zadbać, aby relaks stał się czymś oczywistym i znaczącym. Przydatna będzie nie tylko dobrej jakości poduszka, ale również kołdra.

Z racji tego, że sen jest jedną z najważniejszych czynności w naszym życiu, warto zadbać o to, aby posiadać w swojej sypialni dobrej jakości kołdrę. Polacy coraz częściej decydują się na kołdry wykonane z naturalnych surowców – najczęściej wełny. Obecnie na rynku wybór naturalnych kołder jest ogromny – do tego stopnia, że trudno zdecydować się na konkretny model. Jaką wełnę wybrać? Czy rzeczywiście najlepsza będzie kołdra z wełny alpaki?

Kołdra z wełny alpaki – czym się charakteryzuje?

Alpaki to nie tylko słodkie zwierzęta, które aktualnie utożsamiany z popularnymi gadżetami. To przede wszystkim stworzenia, które żyją w górnych partiach And w Ameryce Południowej. Miejsce ich hodowania dało im możliwość wykształcenia wełny o niesamowitych właściwościach termoizolacyjnych, które jednocześnie są odporne na upalne lata, jak i srogie zimy. Dzięki temu włókna wełny alpaki są powszechnie uważane za jedne z najlepszych, jakie można dostać na rynku. Właściwości wełny z alpaki zachwycają konsumentów na całym świecie, a co się z tym wiąże – sam produkt jest często wykorzystywany do produkcji swetrów, koców czy właśnie kołder.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech wełny alpaki są jej właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu produkty, zwłaszcza kołdry, które są z niej produkowane doskonale sprawdzą się zarówno zimą, jak i w ciepłe letnie noce. Skóra pod kołdrą nie poci się, a jednocześnie oddycha. Warto również wspomnieć, że wełna alpaki jest znacznie bardziej uniwersalna i cieplejsza niż wełna owcy czy nawet wielbłąda.


Oryginalna kołdra z alpaki dostępna jest już za 479 zł

Dlaczego warto wybrać kołdrę z wełny alpaki?

Kołdra z wełny alpaki jest antyseptyczna, a co się z tym wiąże – nie powoduje uczulenia. W jej składzie brakuje lanoliny, która jest wytwarzana przez gruczoły łojowe np. owiec, co jest częstym powodem występowania alergii.

Miękkie i delikatne skręty wełny alpaki sprawiają, że kołdra jest lekka. Spanie pod nią staje się przyjemnością, dlatego też każdy kto kiedykolwiek spał pod kołdrą z alpaki, nie będzie chciał jej wymienić na żadną inną. Warto przy tym pamiętać, że każda kołdra z wełny alpaki jest podczas produkcji obszywana bawełnianym materiałem, dzięki czemu sen staje się jeszcze bardziej komfortowy.  

Dlaczego kołdra z wełny alpaki jest lepsza od innych?

Kołdra z wełny alpaki to najlepszy wybór jeśli szukamy kołdry na lata. Trudno jest się jednak zdecydować jeśli na rynku pojawia się wiele rodzajów kołder, a u każdej producent obiecuje, że jest ona niezwykle ciepła i uniwersalna. Jednak w przypadku kołdry z wełny alpaki jest inaczej – zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ekologiczny sposób pozyskiwania wełny, jak i fakt, gdzie alpaki są hodowane. Kołdra z alpaki będzie doskonałym rozwiązaniem jeśli jesteśmy zmarzluchami i szukamy czegoś, co ogrzeje nas w mroźne noce.

Kołdra z alpaki to świetny pomysł dla osób, które szukają produktu na lata. Sploty kołdry są wykonane z najwyższą starannością, w przeciwieństwie do wełny owcy nie zbijają się i są łatwe w utrzymaniu czystości. Dodatkowo cena kołdry jest znacznie niższa od innych produktów z wełny znajdujących się na rynku.

Kołdra z wełny alpaki – najlepszy wybór na dobry sen

Z racji tego, że sen jest jedną z najważniejszych czynności w naszym życiu, nie powinniśmy zapominać o wyborze komfortowej oraz uniwersalnej kołdry. Dla każdego świetnym rozwiązaniem będzie ta wykonana z wełny alpaki, gdyż z powodzeniem można spać pod nią zarówno zimą, jak i latem. Dzięki jej właściwościom termoizolacyjnym ciało człowieka zachowuje odpowiednią temperaturę oraz swobodnie oddycha. Kołdra z wełny alpaki to także idealne rozwiązanie dla alergików, którzy nie mogą spać pod zwykłym materiałem. Sen pod taką kołdrą z pewnością będzie o wiele lepszy jakościowo i wpłynie na poprawę życia.