MENU
Jesteś tutaj: Poduszki

Poduszki

Kategorie:
Tkanina:
Gramatura:
Rozmiar poduszki:
Kolor pokrycia:
Wypełnienie:
Twardość:

Jaką poduszkę wybrać?

Wybór poduszki musi uwzględniać indywidualne potrzeby użytkownika - chodzi o kształt i rodzaj wypełnienia. W naszych domach przeważają poduszki wypełnione gęsim pierzem lub puchem. Jednak alergicy nie mogą ich używać i poszukują dobrej jakości tworzyw syntetycznych. Są też zwolennicy poduszek zawierających przędzę wełnianą lub ziarna, np., łuski gryki. Tradycyjne wymiary to 70x80 i 50x60 centymetrów; zalecana wysokość - około 14 centymetrów. Niektóre osoby powinny rozważyć kupno poduszki leczniczej, której wyprofilowany kształt złagodzi ból szyjnego odcinka kręgosłupa i pozwoli na dobry - Zdrowy Sen. Jest ich szeroka gama, zwykle mają wymiary 65x35x14 cm.        

Poduszki z pierza i puchu

Poduszki z pierza polskich gęsi – uważanego za najlepsze na świecie -  to tradycyjne podparcie głowy w wielu domach. Ich pokrycie stanowi gęsta tkanina o gramaturze 150 g/m2, którą wypełniono mieszanką drobnego pierza (55%), które zapewnia długotrwałą sprężystość – poduszka szybko odzyskuje kształt, oraz puchu (45%) zapewniającego miękkość i wygodne ułożenie głowy. Służą przez kilka lat, ale źle znoszą pranie, dlatego trzeba je wymieniać. 

Poduszki z puchu

Poduszka z gęsiego puchu jest bardzo lekka i miękka. Dobrze układa się do głowy i szyi śpiącego, oraz pozwala na wygodne ułożenia kręgosłupa. Nowa poduszka jest bezpieczna i nie uczula, jednak po kilku latach trzeba ją wymienić gdyż mogą się do niej dostać roztocza – zmora alergików! Nie powinno się jej prać, jedynie regularnie wietrzyć.

Poduszki 3 – komorowe, wypełnione puchem i pierzem

Stworzono je dla miłośników natury lubiących wysokie podparcie głowy. Mają trzy specjalne komory. W środkowej są drobne piórka gęsie - zapewniają długotrwałą sprężystość, zaś dwie zewnętrzne wypełniono mięciutkim puchem dzięki któremu są przytulne. Jest to najlepsza poduszka naturalna na świecie, przez wiele lat zapewnia dobry i Zdrowy Sen.

Poduszki antyalergiczne

Wiele osób - zwłaszcza alergicy! - poszukują poduszek, które są bezpieczne. Najlepsza europejska poduszka to ANTI STRESS, która dobrze podpiera głowę, gdyż wypełnia ją spiralne granulowane włókno poliestrowe COMFORT - Sztuczny Puch : bardzo wytrzymałe na odkształcenia mechaniczne. Dlatego nie spłaszcza się i  długo zachowuje puszystość, która umożliwia swobodną cyrkulację powietrza. Jej grubość można regulować, wyjmując lub dodając granulat. Pokrycie stanowi mocna tkanina syntetyczna zawierająca włókna węglowe (drobna kratka), które neutralizują jonizację elektromagnetyczną emitowaną przez telefony i laptopy. Zaleca się ją wszystkim alergikom, bo nie zbierają się w niej roztocza i  łatwo ją prać. Ma szereg certyfikatów jakości i bezpieczeństwa, oraz prestiżowe wyróżnienia. Rozmiary tych poduszek to 40x40, 50x60, 70x80. 

Poduszki wełniane

Najlepsze są poduszki uszyte z wełny alpaki lub kozy kaszmirskiej i wypełnione lateksem - wsad wełniany jest twardy. Futro tych zwierząt jest zdrowe i miłe, ma właściwości lecznicze, min., jest hipoalergiczne! Sprężyste wypełnienie z drobin naturalnego kauczuku doskonale układa się do ciała i zapewnia dobrą cyrkulację powietrza. Lekarze polecają ja wszystkim, którzy mocno chrapią i cierpią na bezsenność i bóle karku – oraz alergikom! Można zdjąć z niej pokrowiec i wyprać . Typowa wielkość – 50x60 cm. 

Poduszka z łuski gryczanej

Jest to poduszka naturalna i bezpieczna dla alergików. Dość twarda, ale  wypełnienie świetnie układa się do ciała, co zapewnia rozluźnienie mięśni i dobre podparcie głowy. Poduszki z łuski gryki zawierają kwasy organiczne, tlenek magnezu, sole mineralne i rutynę, które stopniowo utleniają się i działają kojąco na bóle migrenowe i mięśniowe.  Jest uszyta z grubej i mocnej tkaniny bawełnianej. Śmiało można ją dać alergikom, oraz dzieciom do zabawy.

Poduszki  lecznicze

Poduszki profilowane z lateksu

Najlepsze poduszki profilowane robi się z lateksu, czyli żywicy drzewa kauczukowego. Dzięki technologii Talalay uzyskuje się z niej lekką i odporną na odkształcenia piankę, którą formuje się w specjalny, ergonomiczny kształt – wskazany przez lekarzy. Daje świetne podparcie górnego odcinka kręgosłupa, zwłaszcza szyi, co pozwala na rozluźnienie mięśni podczas snu. Porowata struktura wypełnienia umożliwia swobodny dopływ powietrza, dzięki czemu skóra oddycha i nasze ciało nie poci się.  Regularne stosowanie ułatwia także oddychanie i zmniejsza chrapanie. Poleca się je alergikom, oraz osobom, które stale pracują w pozycji nieruchomej, np. kierowcy lub informatycy. Zwracajmy uwagę na jej twardość: osoby lekkie dobrze czują się na tej, która jest oznaczona symbolem H2, powyżej 80 kilogramów trzeba używać twardości H3. Wkład jest chroniony pokrowcem, można go zdjąć i wyprać, oraz  szybko wysuszyć.  

Poduszki profilowane z pianki termo elastycznej 

Są lekkie i tanie. Dobrze dopasowują się do anatomii ciała przynosząc ulgę zmęczonym mięśniom szyi i pleców. Wkład poduszki profilowanej jest chroniony przez bawełniany pokrowiec, który można zdjąć i wyprać w wodzie.