MENU
Jesteś tutaj: Prześcieradła

Prześcieradła

Kategorie:
Tkanina:
Gramatura:
Kolor:
Rozmiar prześcieradła:

Jakie prześcieradło wybrać?

 Prześcieradło ma chronić łóżko, oraz zapewniać komfort spania. Używamy tylko tkanin bawełnianych, jak płótna, flanele i satyny , które są bardzo trwałe i wygodne w eksploatacji – przez wiele lat nie tracą barw ani kształtu. Modne stały się dzianiny bawełniane, zwłaszcza miękkie frotte i jersey, które nie zsuwają się z materaca i nie wymagają prasowania! Ich gramatura świadczy o jakości - musi być wyższa niż 120 gr.

Prześcieradło z satyny bawełnianej

Satyna bawełniana jest elegancka i delikatna, ale bardzo mocna – dobre prześcieradło waży około 160 g/m2. Trwałość zawdzięcza najwyższej jakości przędzy i specjalnemu splotowi nitki. Jest łatwe w eksploatacji, przez wiele lat nie zmienia barwy i kształtu. Dobrze znosi pranie, a jeśli wlejemy płyn zmiękczający i zmniejszymy wirowanie, to nawet bez prasowania będzie wyglądało elegancko. Podstawowe rozmiary pościeli z satyny bawełnianej: 160x220, oraz 200x220 cm.

Prześcieradło bawełniane o splocie płóciennym

Mocne i trwałe prześcieradło bawełniane o tradycyjnym splocie płóciennym - gramatura 140 g/m2. Dobrze przepuszcza powietrze, gdyż nie zawiera nici syntetycznych. Doskonale znosi pranie i prasowanie, służy przez wiele lat i nie zmienia barw ani kształtu. Spora gama kolorów pozwala na idealne dopasowanie do pościeli.

Prześcieradło z dzianiny jersey – z gumką 

Zrobiono je z wysokiej jakości dzianiny bawełnianej o gramaturze 160 g/m2. , która jest rozciągliwa i przewiewna gdyż nie zawiera sztucznej nici. Jest bardzo trwałe, dlatego nawet po latach nie zmienia kształtu i barwy. Prześcieradło z dzianyny jersey błyskawicznie schnie po praniu i nie wymaga prasowania! Ma wszytą gumkę, która zapobiega ściąganiu z materaca. Podstawowe rozmiary: 90, 120,140,160, 180 centymetrów szerokości, oraz 200 cm długości – szyje się też 200 x 220 cm. Wszystkie boki mają szerokość 25 cm. Jeśli materac jest grubszy niż  20 centymetrów, to kupujemy prześcieradło  o jeden rozmiar większe.