MENU
Jesteś tutaj: Blog Dlaczego warto wybrać kaszmir?

Dlaczego warto wybrać kaszmir?

Dobry sen ma wpływ na niemal każdy aspekt naszego życia – począwszy od udanego dnia, a na większych sukcesach kończąc. Regenerujący sen to doskonały sposób na to, aby zadbać również o swoją urodę. Warto zatem zaopatrzyć się w dobrej jakości pościel oraz inne akcesoria, od których bezpośrednio zależy jakość snu.

Dobrej jakości materiały nie należą do najtańszych, ale jednocześnie ich cena zawsze świadczy o jego doskonałej jakości. Stąd też wiele kobiet marzy o kaszmirowym swetrze, szalu czy kocu, który mogą używać, kiedy na zewnątrz robi się zimno. Dlaczego zatem mimo stosunkowo wysokiej ceny wybrać kaszmir?

Kaszmir – dlaczego jest nazywany szlachetnym materiałem?

Powszechnie uważa się, że kaszmir to jeden z najbardziej luksusowych materiałów. Nic w tym dziwnego, gdyż taki materiał jest pozyskiwany od kóz, które żyją w trudnych warunkach na zboczach Himalajów. Ze względu na nieustające wiatry i niskie temperatury, kozy zamiast futra posiadają tzw. puch, który jest zbierany zaraz po tym, jak go samoistnie zgubią. Z racji tego, że potrzeba bardzo dużo puchu do wyprodukowania jednego szalu czy swetra, koszt materiału wzrasta. Przez to kaszmirowe produkty są tak drogie.

Kaszmir jednak jest tak doskonałym materiałem i posiada szereg zalet, które znacznie przeważają nad wysoką ceną. Dlaczego zatem warto wybrać kaszmir?

Miękki, ciepły i delikatny w dotyku kaszmirowy koc.

Zalety i właściwości kaszmiru

Zastanawiając się nad produktem z kaszmiru, pierwsze na co można zwrócić uwagę to piękne, połyskliwe włókno, które w dotyku jest nadzwyczajnie miękkie. Już tylko wizualna strona materiału sprawia, że wiele osób decyduje się na tak drogi zakup. W dalszej kolejności na decyzję o zakupie szala, poduszki czy swetra z kaszmiru wpływa świadomość, iż jest to tkanina luksusowa, na którą nie każdy może sobie pozwolić.

Kaszmir to jednak inne zalety, które bezpośrednio wpływają na to, że tkanina jest warta swojej ceny. Materiał pozyskuje się w sposób ekologiczny, tuż po tym, jak koza sama zgubi puch. Z racji tego, że zwierzęta żyją w temperaturach, które spadają poniżej – 30 stopni Celsjusza, każdy sweter czy koc jest niezwykle ciepły. Wystarczy cieniutka warstwa, aby grzała aż trzykrotnie mocniej niż wełna lub bawełna. Do tego jest lekki i z upływem lat nie widać po niż żadnego zużycia. Żywotność swetrów czy szali z kaszmiru jest znacznie dłuższa niż tych wykonanych z akrylu.

Sam kaszmir jest materiałem przewiewnym, oddychającym. Skóra się w nim nie poci, jak w przypadku akrylu. Dodatkowo kaszmir nie gryzie ani nie drapie podczas dotyku, przez co nosi się go bardzo komfortowo. Lekkość materiału wpływa również na fakt, iż kaszmir nie gniecie się, a nawet po wypraniu go w za wysokiej temperaturze, szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu.

Ciekawą zaletą kaszmiru jest również fakt, że materiał ma właściwości higroskopijne. W ten sposób wilgoć, która zbiera się na ciele człowieka jest od razu przemieszczana na zewnątrz.

Co jest produkowane z kaszmiru?

Z kaszmiru najczęściej produkowane są akcesoria zimowe – czapki, szaliki, rękawiczki, które mają za zadania utrzymania ciepła podczas mroźnych spacerów. Wielu producentów dobrej jakości odzieży stawia także na kaszmirowe bluzki i swetry, które nie tylko grzeją, ale jednocześnie pięknie prezentują się na każdej kobiecie.

Aktualnie z kaszmiru produkowane są również pościele oraz koce. Dzięki szerokim właściwościom tego materiału sen pod taką pościelą jest przyjemny i regenerujący.

Dlaczego warto wybrać kaszmir?

Kaszmir mimo swojej wysokiej ceny od lat cieszy się ogromną popularnością. Na zakup rzeczy, które zostały wyprodukowane z tego materiału decyduje się wiele osób. Nic w tym dziwnego, zaskakujące właściwości tkaniny sprawiają, że jest wart każdej ceny. Kaszmir z powodzeniem można nosić zarówno zimą, jak i latem, czerpiąc za każdym razem z tego ogromną przyjemność.

Ciekawym pomysłem będzie również zainwestowanie w kaszmirowy koc. W ten sposób każdy jesienno-zimowy wieczór będzie o wiele przyjemniejszy. Kaszmir to jedna z najlepszych tkanin na świecie, w której nie sposób się nie zakochać.