Kategoria:Porady zdrowotne
Alergia w mieście – co zrobić, by czuć się lepiej
17.06.2020r.

Alergie dotykają dużą część, bo aż 30 do 40 % populacji ludzkiej na świecie. Polska niestety znajduje się w czołówce państw, w których 40% obywateli jest dotkniętych jakąś alergią, na przykład alergicznym nieżytem nosa, atopowym zapaleniem skóry i różnymi alergiami pokarmowymi. Prawie dwukrotnie więcej alergików jest mieszkańcami miast,
co, jak wskazują naukowcy, związane jest z ograniczeniem ekspozycji na antygeny występujące w środowisku na skutek prowadzenia sterylnego trybu życia, nieograniczonego dostępu do antybiotyków, także w produkcji żywności.

(więcej…)

Dlaczego materace lateksowe są uważane za najlepsze?
10.06.2020r.

Człowiek w łóżku spędza niemal 30 % swojego życia. Codzienny wypoczynek jest gwarancją dobrego funkcjonowania w kolejnym dniu i zachowania zdrowia. Wybór materaca zapewniającego komfort wypoczynku jest bardzo ważna. Musi on spełniać nasze indywidualne oczekiwania i potrzeby organizmu.

(więcej…)

Zdrowie na co dzień
09.04.2020r.

Każdy z nas chce się cieszyć zdrowiem i pogodą ducha. Niestety, zdrowiem na co dzień nie może się pochwalić wiele osób. Walka z alergią, przeziębieniem, czy nawet katarem może być bardzo męcząca. Zwłaszcza wtedy, gdy nie widać efektów. Co robić, aby mimo wszystko czuć się zdrowo? (więcej…)

Wiosna – czas zmian – zacznij od swojej sypialni
23.03.2020r.

“Wiosna, ach wiosna, wiosna ach to ty” śpiewamy rytmicznie, kiedy tylko na dworze temperatura wskazuje więcej stopni, a kwiaty zaczynają kwitnąć. Na wiosnę poprawia się nam nastrój i często decydujemy się na zmiany. Co warto zmienić w swojej sypialni? (więcej…)

Dlaczego sen jest ważny?
21.03.2020r.

Sen to nieodłączna część naszego życia. Teoretycznie powinniśmy spać 7-8 godzin dziennie, co stanowi średnio 20 lat życia dorosłego człowieka. Mniejsza ilość snu może powodować zaburzenia koncentracji, bóle głowy, większą drażliwość, mniejszą produktywność, a nawet obniżać odporność. Sprawdź porady naszych ekspertów co zrobić, aby dobrze się wysypiać. (więcej…)

Pylenie – na co należy uważać podczas nadchodzącej wiosny?
12.03.2020r.

Wiosna to przez wiele osób ulubiona pora roku. Oprócz dłuższych dni, słonecznej pogody, lepszego samopoczucia i wielu innych zalet, wiosna to jednak także czas zwiększonej aktywności alergików. Kichanie, katar, swędzenie i łzawienie oczu to główne symptomy, po których można poznać, że zaczął się sezon pylenia. (więcej…)

Rola snu w życiu człowieka
25.01.2020r.

Po co nam sen, jaką rolę pełni w życiu? Często zadajemy sobie takie pytania. Zwłaszcza gdy za oknem noc, a przed nami jeszcze wiele rzeczy do zrobienia, a następnego dnia tyle do zobaczenia i przeżycia! A może udałoby się oszukać czas właśnie kosztem snu… (więcej…)

Ratunek dla bolącego kręgosłupa
03.11.2019r.

Wielu z nas narzeka na bóle szyjnego odcinka kręgosłupa. Objawiają się one m.in., kłopotami ze snem czy drętwieniem kończyn.  Przyczyny tego stanu rzeczy znamy doskonale – długotrwała jazda samochodem, siedzenie przy komputerze, ale też przewlekły stres i brak ruchu. (więcej…)

Alkohol, a sen
13.09.2019r.

Istnieje wiele mitów dotyczących kłopotów z zasypianiem. Jednym z nich jest przekonanie, że jeśli zawiodą nas wypróbowane sposoby, w tym lekarstwa nasenne, to zawsze możemy liczyć na dobroczynny kieliszek wina lub koniaku. (więcej…)

Makrobiota, czyli zdrowe jelita i sen
23.08.2019r.

Umiemy wyliczyć szereg czynników, które wypływają na jakość naszego snu, ale nie przychodzi nam do głowy, że jednym z nich może być flora bakteryjna, która znajduje się w naszych jelitach. (więcej…)

Drzemka w pracy
18.08.2019r.

Pisaliśmy jakiś czas temu o nowych standardach organizacji pracy, jakie wdrażane są w wielu przodujących firmach świata. Jednym z takich rozwiązań, które od kilkunastu miesięcy święci triumfy w światowym centrum innowacji, czyli w amerykańskiej Dolinie Krzemowej – stało się tam nawet swoistą modą – jest zachęcanie pracowników do robienia przerwy – nawet godzinnej – w trakcie normalnego dnia pracy i poświęcenie tego czasu na medytację. (więcej…)

Bruksizm
09.04.2019r.

Jeśli w ciągu dnia zdarzy się, że gwałtownie zaciśniemy szczęki, mocno zazgrzytamy zębami lub wykrzywimy w grymasie twarz, to prawie zawsze mamy do czynienia ze spontaniczną reakcją naszego ciała na nagły uraz lub utratę równowagi. (więcej…)